Kokiam Norvegijos taške [GLL] #1


Vakar su dešrų humanitarine pagalba Bergene nutūpė Emka 🙂 Jaučiamės turtingais, nes dabar mūsų bogažninke dešrų už tūkstančius pinigėlių, neskaitant viso kito 🙂 Dešros šliosiukas čia kainuoja 50-80 ir daugiau litukų, višta matėm 130 litukų, o viena bulvė 8 litukai (taip taip vienui viena bulvė), nenormali šalis 🙂
Trumpai nesiplečiant šiandien aplankėm didelį liodą (didelis ledo liežuvis). Šitas liodas vadinasi – Nigardsbreen. Na tikrai įspūdingas efektas, tokio dar neteko matyti – liodas dydžiu su lyg Žaliakalnio kalnu, maždaug taip ir vidury vasaros ir palyginus neaukštai. Liodas tirpsta ir taip pagamina sraunią upę kalnuose!

Aplankę liodą patraukėm aukščiausios Norvegijos viršunės (Galdhøpiggen 2469 m) link. Šiandien nekopsim, bet esam ant vietos, ~1100m aukštyje kalnų namelyje, na žiauriai gerai 😉 Vakarojant reik neperlenkti, kad ryte galėtume sėkmingai pasiekti viršūnę.
Ryte anksti kelsimės, užsiprenumeravom pas gidą, nes į viršų be gido negalima – reiks dar kažkokį liodą pereiti, kelio ~2h iki viršūnės su tapkėm 🙂 bet kam reiks ir spec. tapkes išsinuomoti, nes su paprastais kedukais draudžiama kopti.
Dar buvom čia

Ir dar daug kur buvom ir būsim 🙂

[GLL]Zapatdlo Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *