Travel Baltic Sea [GLL] #5


Šiandien (08.08) Rimui buvo pirma diena Norvegijoje ir pirma kelionė su Pow ir Zap (nu nepaisant vakar vakaro, kur tik susipakavus Rimą susiradom vietą nakvynei ir ėjom miegot). Šiandienos tikslas buvo aplankyti trolių urvus. Tikslių koordinačių į šiuos urvus neturėjom, o daugiau informacijos apie juos taip pat nebuvo, nes juos išrinko pats Rimas, tai Pow su Zap apie juos nieko nežinojo. Nuotraukose urvai atrodė super gražiai, tai nusprendėm ten užsukti. Mūsų planuose buvo pažymėti du urvų taškai. Pasirinkom vieną jų, nuvažiavom iki vietos, susikrovėm daiktus žygiui ir iškeliavom.. Kelionė pėščiom buvo ilga ir sunki: takelis vedė per stačius ir slidžius kalno šlaitus.. Vis laukėm kada tie urvai pasirodys. Galiausiai užkopėm į aukštoką kalną, aplakstėm aplinkui, tačiau jokių urvų neradom. Buvom nuėję jau 4 km ir buvo gaila tiesiog apsisukti ir grįžti, tai apieškojom visą kalną, bet be jokių rezultatų. Nusprendėm jog pasukom ne tuo keliu ir grįžom atgal. Grįžtant sutikom keletą žmonių, kurių paklausėm kur mums rasti tuos urvus, tačiau jie pasakė jog jokių urvų čia nėra ;D Pasirodo Rimas netyčia įbedė tašką į mūsų žemėlapį, kuris niekur neveda ;] Nu bent normaliai pasportavom (4 km į kalną ir 4 km atgal), o ir Rimui buvo neblogas apšilimas prieš kitus žygius su Pow ir Zap.
Grįžę išsiaiškinom jog tie urvai buvo antram taške, o pirmas buvo tik netyčia pažymėtas taškas =] Kadangi laiko dar buvo likę nemažai, tai nusprendėm išbandyti ir antrą tašką (7 km į kalną ir atgal). Antras kartas neapgavo ir urvai buvo tikrai įspūdingi.

Viduj visur baltos uolos, kuriose upeliai išgriaužė tunelius. Buvo sužavėtas net ir Rimas, kuriam pirmai dienai lakstyti po kalnus 15 km pasirodė truputį perdaug.
Pow ir Zap pamatę tokią gražią vietą negalėjo ten neišsimaudyt.. Vanduo buvo ledinis. Kiek teko keliauti, dar tokio šalto vandens nei šaltiniuose, nei jūroj, nei vandenyne nebuvo. Bet Pow ir Zap kaip tikri vyrai vistiek palindo po šaltinio kriokliuku, tik cypė kaip mažos mergaitės (turbūt kiaušiukus sutraukė).

Grįžus iš urvų atėjo ir vakaras. Patraukėm tolyn pakelėj ieškodami vietos nakvynei su palapinėm. Visi buvom išvargę po visų žygių, tai miegojom kaip užmušti.
Sekančią (08.09) dieną mūsų laukė nemažas atstumas ir Lašišų akvariumo/muziejaus. Iki jo mums dar reikėjo nuvažiuoti 500 km. Stengėmės muziejų pasiekti iki 17 val., nes jis tada užsidaro, tai stoteles tarp važiavimų darėm kuo trumpesnes. Galiausiai privažiavus lašišų akvariumą apie 16:45 sužinojom jog mūsų neįleis, nes akvariumas jau užsidarinėja.. Truputį nusivylėm, bet ką jau padarysi… Kelionėj visko pasitaiko: netyčia įdėtų taškų žemėlapyje, pavėlavimų į muziejų ir t.t. Bet, kaip tikri lietuviai, apsidžiaugėm kai pamatėm jog atvažiavo autobusas pilnas turistų… jų irgi neįleis ;D ne mes vieni likom ant ledo..
Kadangi laiko iki vakaro liko dar nemažai, tai patraukėm tolyn link šiaurės. Vakarop vėl apsistojom ir pernakvojom palapinėmse.

powers Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *