Kokiam Amerikos taške [GLL] #4

Vakar (2010-07-18) aplankėme Bryce canyon‘ą. Buvo gaila palikti Zion Canyon‘ą tiek mažai jo pamačius, bet nei vienas nepasigailėjome aplankę Bryce. Važiuojant į Bryce nacionalinį parką daug kilome į kalną, matėsi tik miškas ir nieko daugiau, net suabejojome ar verta čia važiuoti ir mokėti 25$. Emka net pamąstė garsiai – “sukamės, ką ten mokėti už kažkokios stepės pažiūrėjimą”. JAV visi nacionaliniai parkai mokami nuo 10$ iki 25$. Mums vėl pasisekė. Apsimetėme kvailais turistais ir prie parko įvažiavimo būdelės pakišome kelių kitų jau aplankytų parkų bilietus – „gal galime, kurį nors iš šių panaudoti?“. Parko dabuotoja atsakė – „Taip!“. Įsigijome metinį leidimą įvažiuoti į visus JAV nacionalinius parkus, reikėjo primokėti tik skirtumą 15$, bendra “Annual Pass” kaina 80$. Nuo vakar jau sutaupėme 20$, o priekyje laukia dar bent 3-4 parkai ir už juos mokėti nebereikės! JAV naivumas labai padeda – nepabandysi nesužinosi 😉 Pasirodo Bryce Canyon‘as buvo apsuptas kalno, o mes buvome ant pačio viršaus. Pirmas kanjonas kuriame ėjome viršumi, leidomės į apačią ir užkilome ant viršaus – 6 mylios kelio pėščiomis. Kanjone pasijutome lyg kitoje planetoje, atrodė kad vaikštome po išnykusios civilizacijos miesto likučius, lyg tarp apleistų apgriuvusių pastatų.Nuo Bryce Canyon‘o viršaus giedrą dieną matomumas 100 mylių.

Šiandien lankėmės Arches (arkų) National Park. Tikėjomės, kad arkos bus prie kelio ir važiuojant galėsim prie jų sustoti. Klydom, užtrukome visą dieną, vėl kopinėjome prie 105 farenheitų. Buvo smagiau negu tikėjomės, nors arkos neprivertė keiktis iš nuostabos. Sunku patikėti, ką gali sukurti vėjas, vanduo, smėlis ir druska.


Po arkų nakvynei atvykome į Mesa Verde national park‘e esantį kempingą. Kempingas aukštai ant kalno esančiame miške. Prižiūrėtoja prigąsdino, kad maistą laikytume bagažninke ir neviliotume meškų 😉 Pravažiuodami jau matėme kelias stirnas palei kelią. Ryte eisime žiūrėti senas indėnų gyvenvietes, o vakarop tikimės pasiekti Monument Valley.

[GLL]Zapatdlo Written by:

3 Comments

 1. astu
  July 22, 2010

  joooo lauksim daugiau nuotraukų

 2. Irma
  July 23, 2010

  gal geriau nedekit tu nuotrauku, nes man nervas ima is pavydo 🙂

 3. July 23, 2010

  bus bus visa galerija, tik nuo Los Angelo grybauja Pentax’o focusas, tai nemazai foto bus su nepataikytais fokusavimo objektais. Ši kelionė rimtas išbandymas visai aparatūrai 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *