Komandiruotinė kelionė į JAV #3


Parvežiau šiek tiek pavasario 🙂 Žinau žinau labai reikia stengtis pamatyti jį, bet šalčiau ir vejuočiau, koks buvo penktadienis man tik išlipus iš lėktuvo Vilniuje, dabar jau taip nėra… naaaa gal šiandien (2013-03-19) dar spyriojasi žiema, bet neilgam, pavasaris po skrydžio irgi turi atsigauti 😉
Su sąlyga, kad aš mėgstu būti mobilus, keliauju visur su kuprine, o ne su dideliu lagaminu – daug pavasario netilpo. Galėjau iki limito dar kokia 13 kg jo įsidėti, bet laisvos vietos kuprinėje beveik nebuvo, ypač kai dar reikėjo pasukti galvą, kaip į kuprinę sutalpinti visas Zyzės mėsmales, makaronų tešlos maišytuvus, daržovių smulkintuvus ir dar biesas žino kas per agregatas. Taip ko tik Lietuviui iš JAV neprireikia šiek tiek pigiau, kam laptopo, kam iPhone, o kam mėsmalės 😉

Pavasaris pirmiau užsuko į JAV rytinę pakrantę. Laisvam savaitgaliui išsinuomavom mašinytę ir nuo pat šeštadienio ryto patraukėmn Filadelfijos link. Jau ryte einant mašinos pasiimti norėjosi lįsti iš striukių ir eiti tik su džemperiu – saulutė smagiai spigino. Pirminis planas buvo važiuoti iki Vašingtono, bet Lietuvos ofiso vadovas pasakė, kad vaikų paistalai JAV turėti laisvą kovo 11, nors patys amerikonai neprieštaravo, kad švęstume nepriklausomybės dieną. Neverkšlenant prisitaikėm prie situacijos ir iš savaitgalio išspaudėm ką galėjom: Bostonas, New York’as, Filadelfija – viso 654 mylios, tai čia truputis virš 1000 km 🙂 Nėra žiauriai didelis atstumas, bet pakako, o ypač su tokia fufelna mašinyte. Užsisakėm Intermediate dydžio, tai gavom kokį tai Chevrolet – ant raktelių buvo užrašyta Rio, bet abejoju, kad ten toks modelis =D Žodžiu mašinytė 2012 metų – oooo turėtų būt zjb, bet…. stabdžiai pasirodė sūriniai autostradoj lekiant stabdė tikrai pavojingai nenoriai, o automatinė greičių dėžė, tai net nemaniau, kad tokių dar gali gaminti kas nors 🙂 permini gazą, tai lagas, 3-4 sekundės praeina kol permetą pavarą, mašina pradeda kriokti, apsukos pakyla, o traukos nulis :/ Totalus lagų lagas =] Tad po kelių įdomesnių stabdymo ir greitėjimo situacijų pasidarė aišku, kad jokių iš anksto gerai nesuplanuotų, nenumatytų manevrų, kaip kad persirikiuoti staigiai į kitą juostą ir panašiai. Tam reikia pasiruošus bent 10 sekundžių – pirma duodi su koja įsakymą manevrui, tada susimėto pavaros, mašina pradeda kriokti, oooo tada po biški pagreitėja ir tada persirikiuoji 🙂 Šiaip ar taip iš Filadelfijos grįžti į Bostoną mums pavyko per šiek tiek daugiau nei 5 val., o vietiniai sakė nėįmanoma 🙂 Kaunietis pats sau autoritetas!

Į patį New York’ą su mašinyte nevažiavom, tik pro šalį pralėkėm į New Jersey ir sustojom Linden miestelyje prie stoties. Čia maršrutu iš anksto buvo pasirūpinęs Eimis, aš kaip ir daugeliu atveju tik vairuotojas, kur sako, ten suku 🙂 Linden netoli New York’o kažkas 21 mylia, čia New York’o kamščiai nepavojingi – kuriuose galima strigti ilgam. Linden stotis saugi, apie kitas netoliese buvo rašoma – parkavimas yra, bet not recommended 🙂 Šokom į traukinuką ir išlipom beveik prie Time Square 🙂 Aš jau čia buvęs, bet buvo smagu grįžti. Ir koks didelis kontrastas tarp Bostono – žmonių ir kitokių veikėju čia minios šurmuliuoja.


Didžiąją dalį laiko prablūdinom centriniame parke. Šį kartą parkas pasiriodė man kitoks nei prieš tris metus, kažkoks aktyvesnis, gyvesnis. Pašiurpinom vietinius, po parką be striukių, tik su maikėm varinėjom, tikrai pavasariška diena buvo. Žiauriai patiko Alisos iš stebuklų šalies skulptūrą, kurią per vaikų kalną buvo sunku pamatyti ir fotografuoti.

Mes su Eimiu nesisarmatydami irgi pradėjom lipti ant grybo, šokinėti nuo skulptūros. Aišku nepastebėti nelikom, vienas diedukas nueidamas sako – “kai kitą kartą eisit pas gydytoją pasakykit, kad tos tabletės neveikia” 😉 Į traukinį grįžom temstant per Time square reklamų spindesyje, žmonių joje tai tikrai nemažėjo, gal net daugėjo.

Mūsų pasivaikščiojimas maždaug taip atrodė – http://www.endomondo.com/workouts/165673746/1724709.
Iki mašinytės irgi su nuotykiais grįžom – įlipom į traukinį, kuris nestoja mūsų stotelėje 🙂 Susgribom, kad nestoja hmnmnm…. važiuojam toliau ir mąstom, mąstom, ok lipam kol nepravažiavom – NY oro uosto stotelėj turi visi traukiniai stoti, net ir tas kurio mums reikia 🙂 Eimis pastoviai su GPS žiūrėjo, kaip dar toli likę iki vietos – 10 mylių daugoka 🙂 Mums pasisekė, kad mūsų nepatikrino kontrolierius, tad su tuo pačiu bilietu dar galėjom įlipti ir į mums tinkantį traukinį ir pasiekti mašinytę be papildomų mokesčių 😉
Nuo Linden iki Filadelfijos buvo nepilna valanda kelio – juokų darbas 🙂 Tą vakarą mums net ir nereikėjo iki Filadelfijos! Važiavom iki Eimio draugų, kurie gyveno pakeliui į Filadelfiją. Čia ir buvo mūsų nakvynės vieta. Man įsiskaudėjo galvą, tad labai aktyvus nebuvau, o Eimis senai matytiems draugams turėjo ką papasakoti, kalbos nenurimo iki 5 ryto 🙂
Sekmadienį dar tvirtą pusdienį praleidom Filadelfijoje – http://www.endomondo.com/workouts/165958191/1724709. Prie meno muziejaus laiptų, kur Rocky Balboa lakstė ir treniravosi savo pirmoms pergalėms, išlaužiau kelis jaunatviškus atsipaudimus.

Nors aš nevienintelis ten toks įkvėptas sportininkas buvau 🙂 Filadelfijoje ypač, toje vietoje, sportininkų netrūksta, kas bėga liežuvį patiesęs laiptais į viršų, kas ties kiekvienu penktu laiptu daro po 3 atsispaudimus. Nors boksininko nei vieno 🙂 Sudalyvavom švento Patriko karnavale, kuris į Filadelfiją pasirodo atėjo savaite anksčiau, nei kitur =D Žiauriai gerai!

Tailandiečių restorane buvo išvis juokinga, kai padavėja kalbėjo, tik truputį angliškai ir su savo šalies akcentu. Bandėm rasti bendrą kalbą, bet galiausiai ji išėjo ir atnešė lėkštutėje žalią aštunkojo čiuptuvą ar kažką panašaus ir sezamo sėklą ir – “sako ar tikrai norit šito ir šito kartu…?” 🙂 Galiausiai viskas baigėsi gerai – likom sotūs ir maistu patenkinti.

[GLL]Zapatdlo Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *