Link Alpių #4 – Šveicarija

08.18 Neskubėdami vedinam iš vakaro padegustuotą alų ir bandom susidėlioti naują veiksmų planą, mat dangus kaip sykis sugalvojo išsipliaupt per kone visą Šveicariją. Ketinome iškart šauti į kalnus, bet tokiu oru maklinėti per uolas nei malonu, nei protinga. Em-Ka pastangomis susekti kuo tikslesnes orų prognozes ir išvengti lietaus, maršrutas tiesiasi per aplankymo vertus miestus. Nusprendžiam imti, ką dangus duoda ir jau tryse varom į Berną.

Čia, svarbiausias vietas apsukom per 1.5 val. Gana įdomi sostinė su sena architektūra, buvo smalsu apžiūrėti, kokiuose pastatuose yra įkurtos įvairių šalių ambasados. Miestas, manau, vertas ir ilgesnio patyrinėjimo, bet mes ir taip gerokai išmaišėm senamiesčio gatveles. Šį kartą norėjosi pleškinti nuotraukas ir nors juostelėje vietos pakako, laiko turėjome ne tiek ir daug – šiandien dar norime įveikti gabalėlį kelio. Lėkdami autostrada, dar pašonėje pralekėme ir Jura kalnyną. Pamatėm, iš ko pavadinimą skolinasi žinomesnis kavos aparatas. 😀

Bernas

Murten miestelio prieplaukoje prie ežero smagiai sukirtom pietus. Papietavę, pasiskambinom į Iverdono (Yverdon-les-Bains) kempingą, susitarėm dėl atvykimo ir vos už pusvalanduko jau buvome ten. Administratorei sumokėjome apie 48 eur už 3 žmones ir 1 palapinę. Kadangi, kempingas yra įkurtas ežero pakrantėje, galimybės laikyti mašiną prie palapinės nėra. Mums ne problema – išsikrovėme mantą, o ratus palikome nemokamoje aikštelėje prie kempingo. Pastatę palapinę, išėjom apžiūrėti Iverdono. Miestelis tuo metu atrodė miręs, gatvėse nieko nėra, langinės uždarytos, pilkoka, nykoka. Juokaujam, kad kartkartėm išlenda koks fiktyvų gyvenimą imituojantis žmogelis, nes sunku patikėti, kad čia verda normali buitis. 🙂 Net ir mūsų kempingas pilnas kemperių bei palapinių, bet žmonių jame nesimato. Na, mums tai kas – už tai gavom vietą prie pat Nešatelio ežero (Lac de Neuchâtel). 😜 Vėliau, patemus, keletas žmogystų susirinko pažvejoti. Toliau vaidina, kad gyvenimas čia tipo normalus. 😀

Iverdonas
Iverdono pilis
Nakvynė prie ežero

Bet mums nėra ką veikti, tad vakarojam prie palapinės. Oras šiltas, kompanija gera, smagu. 🙂 Visai sutemus ėmė lašnot. Sakom, gera proga išbandyt naują tentą virš mūsų poilsio zonos. Ir gerai padarėm, nes pylė visą naktį ir ankstyvą rytą. Nakčia atrodė, kad palapinę skalauja tunelinėj mašinų plovykloj. Laimei, ji lietų atlaikė ir mes išsimiegojom sausai.

Išbandom naują tentą

08.19 Dienos šviesa parodė, kad tie mūsų daiktai, kurie buvo prienagyje ar lauke, yra šlapi ir molini, kai ką visgi išgelbėjo tentas. Šiek tiek pabėdavojom, ką galėjom praplovėm (įskaitant ir palapinę), pavalėm, padžiovėm Reptilijoj ir išriedėjom. Šiandien esam tvirtai apsisprendę paimti kalnus.

Plaunam, ką galim 🙂

Iš kempingo per Laussane patraukėm į Montreux papietaut ant pievutės prieplaukoje prie Ženevos ežero. Ir vėl prie ežero. Zapatdlo gerai pastebėjo – ši kelionė mums labai ežeringa. 🙂 [Kol kas] mandagus lietutis išvarė mus atgal į kelią. Važiuojam per darganą, per mašinos langus stebime ūkanose skęstančius kalnus. Romantika. Pastebėjom, kad kuo toliau, tuo darosi šviesiau. Gal šiandien su nakvyne pasiseks labiau. T.y. Sausiau. 🙂 Buvo labai smagu važiuoti per šią prancūzišką Šveicarijos dalį, ypač kalnų tarpekliu. Galėjome pasigrožėti ir gamta, ir istorine architektūra. Super.

Žmonas Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *