Vartojam Prancūziją #2

Sekančią naktį miegojom net ne campinge, o kažkokiame camp-mieste. 😀 Tapom keliauninkų komunos dalimi. Likimo broliai, tos pačios aistros vergai. 🙂 Kaimynai pasitaikė ramūs, naktis šilta ir, nors ir lijo, išsimiegojom kaip vaikystėj po mėgstama kaldryte. Neslėpsim, prie miego kokybės galėjo prisidėti ir degustuotas vietinis normandiškas sidras..  😀

Rytą nubraižėm tolimesnio kelio trajektorijas ir ryžtingai išvykom į misiją
– paimti Mont-Saint-Michel tvirtovę.

Is tolumos atrodanti, kaip supilta smėlio pliurza, priėjus arčiau ji ilgam užvėrė paišaipų pilnus mūsų stalčius. Pilis-miestas mažų mažiausiai yra oho-hooo.. Stūksanti vidury niekur, tvirtai įsirėmusi į tvindančio vandenyno dugną.

Ropinėjant siaurais akmeninio miestelio koridoriais, iššnipinėjom nišas, kambariukus, balkoniukus, terasėles, takelius ir laiptelius. Ūt, žmogau, čia yra visko. Net ir bažnyčia pagonims į teisingą pusę atversti. 🙂 Pas kleboną užeiti kilometrinė eilė, matyt nuo šito kalno yra net ir arčiau Dievo. 😀

Apibendrindami nusprendėm, kad objektas įspūdingas, o vaizdelis primena kažkokį “Žiedų valdovo” ir “Hario Poterio” hibridinį filmą.

Taip narpliojant mintis apie viduramžius ir krikščioniškas priedermes, pajutom galvoje besisukant mintis apie vyną. Ar ne puiki proga aplankyti Bordeaux?.. 🙂

Nors į raugtų vynuogių sulčių gimtinę atvykom jau vėlai, vis tiek išėjom pažiūrėti, kaip naktinis Bordeliuksas (vėl autentiškas Zapatdlo žargonas) gyvena. Mūsų netikėtumui, jis gyvena net labai aktyviai. 😀 pilna įvairaus plauko žmonių, kavinės išpampusios nuo pramogautojų, o gatvės užtrombuotos automobiliais. Net pavargom ratus sukti, bet galiausiai atsirado viečiukė ir Subariukui. Jėėė!.. Negana to, pataikėm ant miesto šventės. Gerokai įsilinksminę bordeliuksiečiai stovi porelėmis ir grupelėmis atsigręžę į tuščią sceną, vaišinasi gėrimais ir klausosi kažkur plyšaujančios  kolonėlės. Va čia tai pasiryžimas švęsti!:) O mes tik akimis nuraškėm keletą urbanistinių gėrybių ir… miegot. Juk ryt laukia aukščiausia Europos kopa ir Ispanija!!!

Iki kito punkto, amigos! 😉

Žmonas Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *