Darom Ameriką #1

Šiandien traukiame Niujorko link (2010-07-02). Važiuojame šiek tiek kalnuotu keliuku ir bandom kažką parašinėti blogui. Kažkaip blogui pildyti visai laiko nelieka. Visą laiką atima vairavimas, šturmanavimas, vietų ieškojimas, na ir žinoma pasivaikščiojimai po JAV miestus ir žymias vietas.

2010-06-29
Čikaga
Pirma stotelė mums buvo Čikaga. Kol kas įspūdingiausia aplankyta vieta. Visiškai nesitikėjom jog šis miestas paliks mums tokį įspūdį ;D. Visur kur beėjom įspūdžiams išreikšti trūko žodžių. Atvažiavom į centrą su metro, išlipom, užkilom laiptukais ir visų žandikauliai nukrito žemai… truputį pasivaikščiojom po centrą ir patraukėm link hostelio. Čia teko susipažinti su dar vienu JAV ypatumu.. „TAX IS NOT INCLUDED“ (mat hostelį planavom gauti už 160$, o gavom už 223$). Tai mus stipriai išgązdino. Bijojom kad dar nepridėtų stebuklingų mokesčių prie mašinų nuomų ir t.t.
Pasiėmę hostelį ir išėjome pasivaikščioti po Čikagą ir kas nustebino,kad niekur neradom kur nusipirkti alaus, net kabokų jokių aplink nelabai rasi. Vakare turėjome susitikti su Asta (Emkos pažįstama). Asta norėjo aprodyti mums Čikagą ir nuvežė mus pasiplaukioti su laivu po Mičigano ežerą ir Čikagos kanalus. Didžiausią įspūdį Čikaga sudarė būtent plaukiojant po jos kanalus.
Plaukėme tarp miesto dangoraižių, o tuo pačiu metu gidė pasakojo apie Čikagą, bei vos ne kiekvieno dangoraižio istoriją. Kiekvienas dangoraižis yra unikalus, kiekvienas turi savo istoriją ir stilių. Susidaro toks vaizdas jog Čikagoje viskam stato tik dangoraižius… Reikia polocijos nuovados? Taukšt dangoraižis… Reikia mokyklos? Įkuria n mokyklų viename dangoraižyje… O dar geriau… Jei nenori kad kaliniai pabėgtų iš kalėjimo, tai pasodink juos į kamerą 50-am aušte.. Čikagoje taip ir padarė ;D pastatė dangoraižį – kalėjimą..
Kalėjimas ČikagojeKalėjimas Čikagoje
Po pasiplaukiojimo laivu nulėkėm į Chinatown pavalgyti. Užsisakėm krūvą maistų ir pradėjom kapoti.. Čia kiniečiai maisto negaili.. porcijos tokios, kad vienos porcijos keturiems žmonėms užtenka.. tik va vėl… visame Chinatown‘e nėra deserto (alučio).. nu bet ir apsiėjome be jo. Maistas buvo skanus, tik kvapas nekoks ;D ir špygas laikėm kad sekančią dieną vidurių nepaleistų.
Čia ir baigėsi mūsų pirma diena JAV ir Čikagoje. Nulėkėm į hostelį ir miegot.

2010-06-30
Čikaga
Antra diena Čikagoje. Iš pat ryto susiruošėme aplankyti Millenium parką. Čia apžiūrėjome vietoje esantį fontaną, žiauriai didelę pupą ir gražią sceną.
Apie pietus patraukėm link Willis tower (arba Sears tower). Aukščiausias pastatas Čikagoje ir antras pasaulyje. Jame, 110-am aukšte, yra stikliniai balkonai, iš kurių atsiveria nepakartojamas Čikagos vaizdas. Užkilus į towerį ir pažvelgus į Čikagos centrą, atrodo jog jame visiškai nėra dangoraižių.. Visi prieš tai atrodę super aukšti pastatai atrodo toki mažyčiai.. Pažvelgus į panoramą iš tokio aukščio atrodo jog Čikaga eilinis miestas su mažais pastatais.
Kabojimas 110 aukšteČikaga iš Willis Towers'o
Vakare vėl susitikome su Asta ir su ja teko patraukti į policijos nuovadą, nes jai į galą įvažiavo kita mašina. Nuovadoje pamatėm keistą dalyką.. Ten kabojo aprašymai apie nuovadą penkiomis kalbomis ir viena iš jų buvo LIETUVIŲ ;D. Sutvarkę reikalus dėl visų draudimų patraukėme į kažkokį kabokų rajoną. Jis buvo šalia pydera….ų rajono ;D Čia ir prisiparkavome mašiną, mat tik čia radom laisvos vietos ir daug pigiau – tik 10$ iki ryto 😉 Iš pradžių tai mums buvo trauma, bet paskui pastebėjom jog nelabai čia matosi tokių pakraipų žmonių. Patraukėm į mūsų tikslo vietą – kabokų rajono link. Čia turėjom nedidelę problemą, nes Emka paliko pasą mašinoje, o į kabokus be jokio dokumento neįleidžia. Čia visur tikrina ne vieną žmogų (ar jis turi 21-us metus), bet visus. Tačiau neužilgo įėjom į vieną kabokėlį kur pamiršo patikrinti ;D Čia ir buvo mūsų išleistuvės Čikagoje. Labai smagiai praleidom laiką. Aplamai jei ne Asta tai Čikagos būtumėm pamatę daug mažiau… DIDELIS DIDELIS AČIŪ ASTAI
Pasedėję kaboke grįžom į hostelį miegot.

2010-07-01
Išvykimas iš Čikagos
Ryte atsikėlę susikrovėm daiktus ir patraukėm iki Midway orouosto, kur turėjome pasiimti mašiną. Susitvarkėm visus popierius ir tada mums palengvėjo.. nes jokių stebuklingų papildomų TAX mašinai nebuvo ir ji kainavo tiek kiek ir planavom.
Kai nuėjom prie mašinos tai visų žandikauliai eilinį kartą buvo iki pat žemės… Gavom Mercury Grand Marquis, 5.5 m ilgio, 2m pločio mašiną.. :O 4.6L, V8. Viduj vietos daugiau nei autobuse, o bagažinėje sutilptų visas čigonų taboras…. Mašina didesnė nei kad mikroautobusiukas, kuriuo keliavom 6-iese Ispanijoje. Emocijos liejosi per kraštus… Net nebuvo žodžių išreikšti savo įspudžiams.. Vienintelis apibūdinimas kuris kabojo ant liežuvio buvo “Eik tu na…..!!!”.
Pagaliau susėdom į savo „mažą“ mašiniuką ir patraukėm Klyvlendo link, kur turėjom aplankyti Rock and Roll Hall of Fame muziejų. Važiuoti su tokiu laivu visai smagu ;D Pirmas vairavo Mantas, nes baiminomės kad Emka netyčia pusių nesumaišytų (jis gyvena Londone, o ten visi važiuoja priešingoje kelio pusėje).
Amerikos dvasia Limo

powers Written by:

4 Comments

 1. cement (andrius - manto pusbrolis)
  July 5, 2010

  jou jou jou mudakiukai nu smagu matyti, kad olrait viskas ir keliones pradzia, ir masinyte otkiutiuriska, ir dar gejai nepajame daugiau posto, ko tai kudokai mums ant marijos zemes ziniu is jusu (pirmai ne i ten palikau mesage:)

 2. July 6, 2010

  Hey 😉

  nelieka laiko viskam. Atrodo truputį, ką nors brūkštelsi, o kai pradedi rašyti viskas pilasi be sustojimo ir nesutelpa. Pas mus viskas normal. Dabar jau paliekam NY (žiauriai didelis miestas) ir traukiam į Washington DC. Viena problema, tik į bogažninką alučio telpa daugiau nei į bet kurią kitą, o salone jo negali net negali būti, striprios pasekmės būtų jei parištų :/

 3. astu
  July 8, 2010

  Tai sausai sėdit toj Amerikoj? :))))))) Ar visgi radot kur nors kokį “tašką”? Jaučiu, kad kai jau rasit, tai užsipirksit, kad tikrai užtektų iki kito punkto :)))))

 4. July 9, 2010

  Vairuotojai visada džiūsta 🙂 Nors rytinėje pusėje džiūvom visi, čia tokių rekordinių karščių nebuvo jau N metų – 104 farenheitų Washington’e, New York’e panašiai. Prakaitavom kaip pirtyje, daug bjaurenis karštis nei kokioje Ispanijoje. Atskridom į Califoniją viskas atvirkščiai, San Franciske vaikštome su megztinukais, o vietiniai kai kurie net su žieminiais rūbais 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *