Korona [GLL] nepagaus #4 – Malerweg

Pirmos kempinge apsistojom trims naktims, tad žygiams turim visas dvi dienas! Ketvirtadienį greičiausiai teks sukti link Poliandijos – stebint koronos lentelę darosi aišku, kad nuo kitos savaitės Vokietija bus raudonąjame LT sąraše….

Anksti gulę, beveik ansti pakilom 😀 Pirmai dienai pasirinkome Stage 2 taką, kad pamatytume patį įžymiausią Tapytojų tako objektą – Bastei tiltą (Bastei Bridge). Jeigu “pagooglintumėte” apie “Saxon Switzerland National park” tas tiltas būtų visuose pirmuose puslapiuose. Gali net pasirodyti, kad nieko daugiau ir neturi tas parkas 🙂

Kaip žinia, su takų žymėjimu čia nelabai ledas – tako pradžiai pasirinkome Stadt Wehlen miestelį ir nusprendėme kapoti taku tolyn, kiek pavyks 🙂 Tapytojų tako dalys persipina viena su kita, tad gali būti ir taip, kad eisim 2, 7, 9 … takų atkarpomis ¯\_(ツ)_/¯

Malerweg
Pertraukėlė ant minkšto spyglių kilimo

Ne sezonas, bet miestelio stovėjimo aikštelė jau pilna (kaina 8 Eurai dienai), o dydžiu net neprilygsta Maximos aikštelei, tad kur visi sutelpa sezono metu nežinauuu… Šiaip ar taip, nulėkėm į tolimesnę ir pigesnę aikštelę (kaina 5 Eurai dienai), gal kokia 1.5 km už miestelio. Aš nelabai mėgėjas mokamo parkingo, tad pavyko rasti viečiukę prie vietinių gyventojų garažėlių, kur negalioja jokie ženklai 😀 O ir, be to, viečiukė buvo arčiau takelio į Stadt Wehlen miestelį.

Malerweg
Vokiška Balbieriškio atodanga

Kapojam tuo takeliu, pradžioj dar biški pasikandžiojam – ar eiti kairiau, ar dešiniau (nes ant tilto pateksi tai pro visas puses 😀 ), bet varom ten, kur šiek tiek aukščiau ir šunims labiau patinka 😉 Čia matosi Elbės pakrantės peizažai. Graži ta Elbės pakrantė… …kaip Nemunas nuo Balbieriškio atodangos 😀 Judant pirmyn, mūsų takelis darosi perkrautas turistais, tai reiškias atėjom ant Bastei tilto. Aš pradžioj netikėjau, kad ant jo bus galima vaikščioti. Mislyjau, kad iš šono pažiūrėsim, kaip kad atvirutėse parodytas 🙂 Nuo tilto vaizdas visai nieko – į pilkas stačias uolas – bet pačio tilto tai nesimato. Iš vienos pusės turistų eilė gal kokioms 30 min. ištįsusi, kad tiltą pamatytum kaip atvirutėje. Iš kitos pusės eilės NĖRAA! Pasirodo, o gi todėl, kad pažiūrėjimas įkainotas 2 eurais 🙂 Kad jau už parkingą nieko nemokėjom, tai susimokėjom už atvirutės vaizdelį. Gražu, tikrai gražu, bet iki atvirutės vaizdo trūksta rūko, saulėlydžio ir daugiau pageltusių lapų 😀 Dienos žygį baigėm grįždami Elbės pakrante.

Antrai dienai nusprendėme varyti kur nors giliau į parko gilumą, kur daugiau miško ir uolų. Bedėm tašką ant google maps ir varom. Nuo mūsų pasirinkto taško iki Čekijos labai labai netoli. Pekeliui važiuojant pro vieną iš miestelių dar toks įvykėlis nutiko – tik pyst ir iš inkilo išskrido raudona švieselė… Galvoju durns inkilas, važiuoju ~55km/h, o laido paukštelius! Bet pasirodo, čia mano inkilas sugrybavo nežinomoj teritorijoj ir pražiopsojo 30 km/h apribojimą. Nelauksim tęsinio 🙂 Antros dienos maršrutu ėjom žiūrėti atsitiktinių objektų ir neapsirikom!!!!!! Miškas buvo žiauriai gražus, paklotas spyglių kilimu ir pagražintas didžiuliais akmenimis. Tiesa, stataus lipimo aukštyn buvo nemažai, bet vaizdai nuo to tik gerėjo. Ne vieną pertraukėlę padarėm tam, kad galėtume pasigrožėti peizažu.

Tiesiog… wow.

Iki šiol jeigu kas būtų parodęs tokius vaizdus niekada nebūčiau atspėjęs, kad tai Vokietija. Nesam dar matę tokių smiltainių, susigyvenusių su mišku. Žmonas nori miško, aš noriu uolų – ALL IN! Tikiu, kad dar ne kartą čia sustosim lėkdami pro šalį!

[GLL]Zapatdlo Written by:

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *